POLSKO 2009 - OBRA, DRAWA

MAPY TRASY   FOTOGRAFIE

Popis cesty :

2.7. 19:00 - sraz před loděnicí, navazování lodí, odjezd.
3.7. Hledání vhodného kempu. Nakonec táboření v kempu na západním břehu jezera Bledno. Návštěva místních pohostinství. Odpočinek.
4.7. Odjezd z kempu, přejezd jezera Bledno, vjezd do Obry. Oběd na molu pod mostem ve městě Zbasyň. Řeka je neskutečně špinavá, těžko na to najít slova. První bouřka na jezeře Lutol. Hledání a nakonec i nalezení tábořiště s autobusem na tomtéž jezeře u vesnice Lutol Mokry. Večer padá rozhodnutí opustit Obru a přejet na řeku Drawa.
5.7. Odjezd z kempu, návštěva muzea vojenského opevnění u obce Nietoperek jižně od města Miedzyrzecz. Přejezd do kempu u jezera ve městě Drawno.
6.7. Přejezd busem k silničnímu mostu pod obcí Prostynia. Lodě na vodu a vychutnáváme si čistou vodu řeky Drawa. K večeru dojezd opět do kempu u jezera v Drawnu. První "zeměpisná" část celotýdenní soutěže.
7.7. Přelézání, přetahování, objíždění, podjíždění stromů spadlých do vody ... prostě standardní průjezd rezervací. Stanujeme na Biwaku Bogdanka u soutoku Drawy s Korytnicou.
8.7. Volný den. Nyní již tradiční výlet busem do města Dobiegniew. Nákupy. Vyjedení rybí restaurace u nádraží. Návrat na tábořiště a další část soutěže (dějepisná a matematická).
9.7. Pokračování průjezdu rezervací. Stromů je méně a lze se jim lépe vyhnout. Táboříme na Biwaku Kamienna.
10.7. Pokračujeme na vodě až do obce Przeborowo. Cestou nás zastihla pěkná bouřka i s kroupama. Z Przeborova nás bus odváží zpět na Biwak Kamienna.
11.7. Ráno opět busem do Przeborova odkud sjíždíme poslední úsek až k silničnímu mostu u města Krzyž Wielkopolsky. Navázání lodí. Návštěva města Krzyž Wielkopolsky. Oběd. Odjezd domů.
12.7. Brzy ráno za lehkého deště přijíždíme na loděnici. Odvazujeme a uklízíme lodě a autobus a pomalu se rozjíždíme domů.